seo lokalne

Kampania reklamowa o charakterze lokalnym

Pozycjonowanie strony to przykład takiej kampanii reklamowej, którą można dostosować do potrzeb i oczekiwań klienta. O tym, że jest to kampania szyta na miarę świadczy już nawet sam fakt, że aby w ogóle wcielić ją w życie, przygotowywana jest indywidualna wycena, która zawiera odpowiednio skompletowane, pasujące do biznesu klienta słowa kluczowe. Można więc samemu zadecydować, ile nas taka usługa będzie kosztować, a także jak szeroko zakrojona będzie taka kampania. Co jednak w przypadku, kiedy nie interesuje nasz reklama ogólnopolska, a jedynie chcielibyśmy wykupić promocję w danym mieście, np. w Krakowie? Istnieje możliwość takiego dopasowania usługi SEO, aby objąć nią sam Kraków, a jest to pozycjonowanie lokalne. Jest ono zorientowane na konkretny, zdefiniowany przez nas obszar.

Na czym to polega?

Przede wszystkim na tym, że wykonywane są działania, które mają za zadanie podnieść pozycję strony w wyszukiwarce na wcześniej ustalone słowa kluczowe, ale na danym obszarze- na przykład biorąc pod uwagę rejon krakowski. Może to być jednak dowolne miasto w Polsce, w którym prowadzona jest nasza działalność. Taki rodzaj reklamy sprawdzi się w przypadku biznesów stacjonarnych, w przypadku których przedsiębiorcy nie mają nawet fizycznej możliwości obsługiwania zleceń z drugiego końca Polski, a więc reklama na cały kraj jest niepotrzebna i stanowi wręcz koszt, którego nie chcielibyśmy ponosić. Tymczasem skupienie się na rynku lokalnym i reklama w obrębie danego miasta może nieść ze sobą naprawdę bardzo wiele korzyści.

Co można w ten sposób zyskać? Bardzo wiele!

Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu mamy szansę zaistnieć na mapie miasta i stać się popularnym lokalem usługowym. Im lepsze pozycje strony w wyszukiwarce na frazy o dużej poszukiwalności, które mają charakter sprzedażowy, tym większy ruch na stronie realnych użytkowników i większa szansa na to, że osoby, które odwiedzą stronę zapoznają się z zamieszczoną tutaj ofertą, a następnie skorzystają z usług danej firmy. Tym samym można zwiększyć sprzedaż i zacząć znacznie szybciej rozwijać biznes- tak naprawdę to jest największą korzyścią, jaką można odnieść poprzez wdrożenie tej usługi. Pozycjonowanie już z samej definicji jest kampanią o charakterze długofalowym- istnieje więc szansa, że dzięki wysokim pozycjom będziemy mogli liczyć na stały dopływ nowych zleceń i klientów.

Reklama ta ma też taką zaletę, że pozwala wyjść naprzeciwko osobom, które szukają bardzo konkretnych usług. Pozwala wybić się ponad konkurencję i gromadzić najlepsze i najciekawsze zlecenia. Dodatkowo, jest to taka forma reklamy, która jest dla użytkownika najmniej irytująca, biorąc pod uwagę charakter innych kampanii, chociażby tych z zakresu marketingu internetowego. Długotrwała obecność firmy w top 10 wyników wyszukiwania na wysokiej jakości frazy o dużej popularności, pozwala też budować świadomość istnienia marki na lokalnym rynku. Tym samym z czasem można wypracować sobie pozycję lidera w branży.

Zyskaj na pozycjonowaniu! Zobacz https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo

Dodaj komentarz