Sklep internetowy – każdy może go mieć

Dla laików prowadzenie sklepu internetowego wydaje się być łatwym sposobem na szybkie zarobienie dużych pieniędzy. Przecież co trudnego może być w siedzeniu w fotelu i klikaniu w komputer? Tyle laicy – rzeczywistość szybko weryfikuje takie obrazy.

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą internetową jeszcze kilka lat temu mieli duże możliwości jeśli chodzi o wybór branży i asortymentu. Rynek się zapełnił konkurencją a klienci mają coraz większe wymagania i świadomość konsumencką. Obok doskonałej jakości towaru i sprawnej obsługi sprawą najistotniejszą dla rozwoju firmy wydaje się być w chwili obecnej skuteczna reklama sklepu internetowego.

Pokolenie żyjące obecnie to ludzie zdemoralizowani wizualnie – aby obraz zwrócił i zatrzymał czyjąś uwagę musi być wyjątkowy. Atakowani tysiącami szybko zmieniających się wielobarwnych reklam nie zauważamy tych nijakich.

Dobrej jakości marketing online opiera się również na słowie. Nie wystarczy klienta „zaczepić” obrazem, ale trzeba zwrócić się do niego w sposób zachęcający do zapoznania się z ofertą sklepu i zrobienia w nim zakupów. Treść reklam, opis kategorii w katalogach informując o zaletach produktu powinny zwrócić uwagę na potrzeby adresata reklamy. Jeśli klient uzna, że opisywany produkt jest mu niezbędny dlatego, że spełnia jego oczekiwania, to nie tylko go zakupi, ale jest szansa że pozostanie stałym klientem sklepu online.