Klasyczna marynarka do pracy w softwarehaouse? To się sprawdza!

W niektórych miejscach pracy nikt nie wymaga od nas tego, abyśmy zawsze nosili na sobie pełen garnitur, koszulę oraz krawat. Jednakże bywa, że sami czujemy, że powinniśmy wyglądać bardziej elegancko, a odpowiedni strój sprawia, że prezentujemy się jako osoby profesjonalne, kompetentne, dobrze znające się na swoim fachu. Tak jest w przypadku wielu przedsiębiorców- ponieważ sami są sobie szefami, nie muszą w żaden sposób dostosowywać swojego stroju do wymagań i oczekiwań innych. A jednak, niejednokrotnie sami czują, że podczas kontaktów z klientem czy innych, ważnych wydarzeń branżowych, odpowiednia marynarka do pracy jest po prostu strzałem w dziesiątkę.

 

Marynarka w wersji klasycznej

 

Te najbardziej klasyczne i eleganckie marynarki może nam zaproponować chociażby marka Ewtex. Jest to marynarka z szeroki, prostymi klapami, a po lewej stronie powinna być umieszczona butonierka. Z tyłu, marynarka powinna mieć standardowo dwa rozcięcia, aby móc zaklasyfikować ją do tych najbardziej eleganckich. Niektóre modele posiadają jedno rozcięcie, co jest dopuszczalne, ale nie jest już uznawane za aż tak eleganckie. Klasyczna marynarka nie powinna też sprawiać wrażenia zbyt krótkiej. Oczywiście, nie może być stanowczo za duża, ale jej standardowa długość powinna być taka, aby mogła ona w dużej mierze zakrywać pośladki. Kieszenie w takiej marynarce powinny być wpuszczane w jej wnętrze. Kieszenie, które są nakładane są już znacznie mniej klasyczne.

 

Marynarki sezonowe

 

Niektórzy poszukują klasyki, a inni, mając już w swojej szafie klasykę- poszukują nowości. Producenci oczywiście starają się sprostać tym oczekiwaniom, co sezon proponując coś nowego. Ozdobne przeszycia na klapach, dodatkowa lamówka przy listwie guzikowej, zestawienie innej tkaniny na klapach i kieszeniach- to tylko niektóre propozycje. Ciekawie ozdobione kieszenie lub kontrastujące kolorem nici przeszycia sprawiają, że klasyczna marynarka nabiera ciekawego, niecodziennego wyglądu.