Jak wybrać dobry serwis smartfonów?

Jeszcze 13 lat temu na świecie nie istniał ani jeden smartfon. Erę nowego, wyposażonego we wszystkie potrzebne funkcje telefonu rozpoczęła firma Apple. Kiedyś telefony były dość toporne, a ich wyświetlacz zajmował zaledwie ułamek całego przedniego panelu. Teraz proporcje się odwróciły, mamy do czynienia z ogromnymi ekranami. Niestety taka konstrukcja jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne niż klasycznie zbudowany telefon. Trzeba także pamiętać, że im bardziej skomplikowany układ w środku, tym cięższa będzie naprawa. Dlatego trzeba naprawdę uważnie podchodzić do kwestii serwisów telefonów komórkowych. Pół biedy, jeśli nasze urządzenie znajduje się na gwarancji i w razie uszkodzeń możemy je bezpłatnie naprawić.

Ubezpieczenie

Zanim przejdziemy do samej kwestii wyboru serwisu, to dobrym pomysłem może być zakupienie odpowiedniego ubezpieczenia na telefon. W praktyce wygląda to tak, że jak kupujemy telefon i np. abonament u operatora, to pojawia się opcja wykupu ubezpieczenia na uszkodzenia ekranu lub ogólnie mechaniczne. W ten sposób płacąc dodatkowe 10 zł miesięcznie (czasem więcej) w przypadku nawet wielokrotnego rozbicia ekranu, jest on wymieniany za darmo. Jest to na pewno dobra opcja dla osób, które regularnie rozbijają ekrany w swoich smartfonach.

Autoryzowany serwis Samsung, Apple i Huawei

Niezależnie od tego, jakiej marki telefon posiadamy, telefon musi zostać oddany do serwisu autoryzowanego przez danego producenta. Co to oznacza? W praktyce serwisanci używają narzędzi od producenta i naprawiają urządzenia według zewnętrznych wytycznych. Dobry serwis na pewno polecą Wam znajomi, ale jeśli będziecie mieli problem, to warto zapamiętać – dobry serwis wykonuje naprawy bardzo szybko. Nawet na poczekaniu. Świetne serwisy nie boją naprawiać pogwarancyjnie poszczególnych modeli. Co ciekawe, zaplecze techniczne także jest ważne. Skończyły się czasy, gdy części trzeba było ściągać z zagranicy i czekać parę dni. Współczesny telefon to w końcu narzędzie pracy, rozrywka dla najmłodszych czy wreszcie kontakt ze znajomymi i rodziną. Dobry serwis rozumie potrzeby klienta i wychodzi mu naprzeciw z pomocą i szybką obsługą. Osobiście polecam serwis-krakow.pl, gdzie bardzo szybko Twój smartfon zostanie naprawiony!

Naprawy Premium

Niektóre flagowe modele telefonów Samsung są używane przez klientów biznesowych. Właśnie z myślą o osobach potrzebujących telefonu do pracy wymyślono naprawy premium – z pełnym poszanowaniem praw gwarancyjnych. Każda taka naprawa rozpoczyna się od wykonania kopii zapasowej danych systemu i plików użytkownika. Wykonuje się ją nawet w godzinę zegarową! Dobre serwisy także wysyłają indywidualnego opiekuna klienta, który odpowie na wszystkie pytania. Pamiętając o kwestii autoryzacji i opinii użytkowników, stosunkowo szybko znajdziemy właściwy serwis smartfonów, z którego regularnie będzie korzystać cała rodzina.