Księgowość w Hiszpanii- czy zająć się nią samodzielnie?

Prowadzenie własnej firmy w każdym kraju, niezależnie od tego, gdzie będzie ona działać, wymaga sporej wiedzy i dużego zaangażowania. Nie jest to zajęcie dla każdego, a decyzja o pójściu „na swoje” również bywa niełatwa. W każdym kraju jest też inne ustawodawstwo i czasem to, co jest nam bardzo dobrze znane z Polski nie ma żadnego … Read moreKsięgowość w Hiszpanii- czy zająć się nią samodzielnie?

Firma IT w Hiszpanii – na co zwrócić szczególną uwagę?

Hiszpański VAT jest jednym z najważniejszych podatków w kraju. Jest to podatek, który dotyczy każdego obywatela i firmy w Hiszpanii. VAT w Hiszpanii jest podatkiem konsumpcyjnym. W tym artykule omówimy system VAT w Hiszpanii i jego wpływ na firmy i obywateli. Hiszpański system VAT został wprowadzony w celu rozwiązania kryzysu gospodarczego lat 80. i od … Read moreFirma IT w Hiszpanii – na co zwrócić szczególną uwagę?

Klasyczna marynarka do pracy w softwarehaouse? To się sprawdza!

W niektórych miejscach pracy nikt nie wymaga od nas tego, abyśmy zawsze nosili na sobie pełen garnitur, koszulę oraz krawat. Jednakże bywa, że sami czujemy, że powinniśmy wyglądać bardziej elegancko, a odpowiedni strój sprawia, że prezentujemy się jako osoby profesjonalne, kompetentne, dobrze znające się na swoim fachu. Tak jest w przypadku wielu przedsiębiorców- ponieważ sami są sobie szefami, nie muszą w żaden sposób dostosowywać swojego stroju do wymagań i oczekiwań innych. A jednak, niejednokrotnie sami czują, że podczas kontaktów z klientem czy innych, ważnych wydarzeń branżowych, odpowiednia marynarka do pracy jest po prostu strzałem w dziesiątkę.

Read moreKlasyczna marynarka do pracy w softwarehaouse? To się sprawdza!

Zakładanie strony internetowej na WordPress – Instalacja

wordpress

WordPress to w pełni darmowy system zarządzania treścią (CMS) wydany w roku 2003, którego początkowym założeniem była obsługa blogów. Na dzień dzisiejszy strona internetowa na WordPress umożliwia samodzielne tworzenie sklepów i rozbudowanych witryn informacyjnych bez konieczności znajomości technologii dla programistów. Jest łatwo rozszerzalny, zapewniając łatwą edycję umieszczanej treści i wizualnej warstwy strony. Poniższy tekst ułatwi proces zakładania strony internetowej … Read moreZakładanie strony internetowej na WordPress – Instalacja

Jak wybrać dobry serwis smartfonów?

Jeszcze 13 lat temu na świecie nie istniał ani jeden smartfon. Erę nowego, wyposażonego we wszystkie potrzebne funkcje telefonu rozpoczęła firma Apple. Kiedyś telefony były dość toporne, a ich wyświetlacz zajmował zaledwie ułamek całego przedniego panelu. Teraz proporcje się odwróciły, mamy do czynienia z ogromnymi ekranami. Niestety taka konstrukcja jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne niż klasycznie zbudowany telefon. Trzeba także pamiętać, że im bardziej skomplikowany układ w środku, tym cięższa będzie naprawa. Dlatego trzeba naprawdę uważnie podchodzić do kwestii serwisów telefonów komórkowych. Pół biedy, jeśli nasze urządzenie znajduje się na gwarancji i w razie uszkodzeń możemy je bezpłatnie naprawić.

Read moreJak wybrać dobry serwis smartfonów?

Komputer w sklepie sieciowym czy u pasjonaty?

W ostatnim czasie natknęłam się na ogłoszenie dotyczące sprzedaży komputerów indywidualizowanych. Pewien pasjonata elektroniki założył działalność i otworzył sklep, w którym dla swoich klientów składa komputery dopasowane do ich potrzeb. I tak, dla tych, którzy używają komputera lub laptopa głównie do gier, tworzy on maszynę specjalnie do tego przeznaczoną. Może to być na przykład laptop z wmontowanym padem. Dla ludzi, którzy korzystają z komputera głównie do pracy, potrafi on stworzyć laptop lub ekran komputera, który może zostać rozłożony, tworząc dwa oddzielne ekrany, znacznie ułatwiające pracę.

Read moreKomputer w sklepie sieciowym czy u pasjonaty?